Джерело: www.dniprotoday.com

Перший міський етнофестиваль у Дніпрі зібрав дітей і творчі колективи, які відроджують українські традиції, пісню, музику, обрядовість і ремесла.

У Дніпрі відбувся перший міський етнофестиваль «Ігри на толоці», що об’єднав мистецькі школи, фольклорні колективи та прихильників української культури. Учасниками події стали представники 20 мистецьких шкіл міста, які виступали в чотирьох номінаціях: «Народний спів», «Народне музикування», «Обрядодії» та «Декоративно-прикладне мистецтво». Про це повідомлено в прес-центрі Дніпровської міської ради.

Фестиваль став ініціативою Дніпровської дитячої музичної школи №16 та був реалізований у співпраці з іншими мистецькими закладами. Заступник директора департаменту гуманітарної політики Євген Хорошилов зазначив, що захід не лише популяризує фольклор, а й залучає дітей до вивчення традицій через творче змагання та майстер-класи з петриківського розпису, витинанки й вишивки.

Директорка школи-ініціаторки Олена Коваленко підкреслила, що подібні події мають важливе значення під час війни — вони зміцнюють зв’язок з корінням, єднають громаду та виховують дітей у дусі національної гідності.

Учасники фестивалю не приховували емоцій. Катерина Шапошникова поділилася: «Мені дуже сподобалося дарувати людям усмішки й показувати наші традиції. Такі події надихають і об’єднують».

Член журі Тарас Хмелюк додав, що фестиваль — це справжнє відродження української пісні й традицій, а атмосфера настільки захоплююча, що навіть перехожі зупинялися, щоби долучитися.

Організатори висловили надію, що «Ігри на толоці» стануть щорічною традицією та надалі даруватимуть дніпрянам натхнення, тепло й любов до української культури.

У Дніпрі відбувся етнофестиваль «Ігри на толоці»

У Дніпрі відбувся етнофестиваль «Ігри на толоці»

У Дніпрі відбувся етнофестиваль «Ігри на толоці»

У Дніпрі відбувся етнофестиваль «Ігри на толоці»

У Дніпрі відбувся етнофестиваль «Ігри на толоці»