Джерело: gorsovet.com.ua
У Дніпрі провели чергову перевірку якості води у річці Дніпро. Представники департаменту екологічної політики Дніпровської міськради здійснюють такий контроль щомісяця, і нинішні результати є невтішними. Через військові дії, спеку та інші зовнішні фактори якість води значно погіршилася: вода стала каламутною, з’явився неприємний запах, перевищено рівень фосфатів та знижено рівень кисню. Про це повідомляє “Дніпро Оперативний” із посиланням на міську раду.
Павло Ломазов, асистент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка», зазначив, що воду з Дніпра категорично не рекомендується пити, також не варто в ній купатися або використовувати для поливу, оскільки вимірювані показники води перевищені або досягають гранично допустимих значень.
Ірина Козлова, заступниця директора департаменту екологічної політики Дніпровської міськради, підкреслила, що необхідно знати не лише санітарні, а й екологічні показники річки. Ці дані потрібні для роботи з населенням та співпраці з міжнародними програмами з очищення водойм. Одним з таких проектів є ініціатива ООН, яку планується реалізувати наступного року. Результати проб води також оцінює науково-технічна рада при нашому департаменті, що важливо для розробки покрокової програми відновлення якості води та біорізноманіття річок.
У департаменті парків та рекреації Дніпровської міськради нагадали про заборону купання та про те, що жоден з офіційних міських пляжів не був відкритий цього сезону. Катерина Гришина, представниця департаменту, повідомила, що через заборону купання на пляжах немає рятувальників та пунктів першої медичної допомоги. Пляжі підтримуються у належному санітарному стані для відвідувачів, які приходять засмагати або займатися спортом. Крім того, кілька тижнів тому в річці Дніпро було виявлено холероподібний вібріон. Тому мешканців закликають відповідально ставитися до свого здоров’я та утримуватися від купання.