Вініри: за чи проти? Що нам скажуть професійні лікарі з клініки UaDenta

Ми поспілкувались з лікарями однієї з відомих клінік з приводу вінірів, адже багато хто вважає, що вони шкодять зубам, а встановлювати їх небезпечно. Тож давайте дізнаймось правду. 

Підстави для установки вінірів

Чому люди обирають вініри? Не всі обирають їх самостійно. Багато хто вирішує встановити вініри після консультації зі стоматологом. Існує кілька підстав для встановлення:

  • зміна кольору зубів, котрий неможливо відбілити;
  • нерівності, сколи, тріщини на зубах;
  • діастема;
  • неправильна форма чи розмір зубів;
  • естетична складова (бажання зробити красиву посмішку).

Види вінірів

Існує одразу кілька видів вінірів. Всі вони якісні, але відрізняються за складом та мають свої особливості. Які обрати? Тут підкаже тільки лікар.

Які види вінірів існують

Керамічні або порцелянові вініри. Вони виготовляються з якісної медичної кераміки. Ця кераміка максимально схожа на природну поверхню зубів. Такі вініри відрізняються своєю довговічністю, міцністю, стійкістю до фарбування. Такі вініри виготовляються в профільних лабораторіях за допомогою зліпків зубів пацієнта. 

Композитні вініри. Головна перевага таких вінірів — їх можна встановити за одне відвідування стоматологічної клініки. Вон не такі міцні, як керамічні, але не менш естетичні. Їх виготовляють з композитних матеріалів, котрі використовуються для пломбування зубів. І ще один важливий момент — для їх встановлення зуб обточується не так сильно.

Люмініри. Ці вініри іноді не потребують обточування зубів. Вони являють собою ультратонкі пластини, котрі встановлюються на поверхню зубів. 

Як проходить установка вінірів?

Як відбувається установка вінірів?

Перший етап установки вінірів — підготовка до неї. Підготовка до вінірів — комплексний процес, іноді довготривалий. Ось як вона проходить.

  1. Загальний огляд ротової порожнини та зубів. Лікар перевіряє стан ясен, зубів, слизової оболонки, перевіряє наявність запалень чи інфекцій.
  2. Рентгенографія є обов’язковою, адже лікар повинен переконатись в тому, що коріння зубів теж здорове, що у пацієнта відсутні гранульоми чи сепсис. Рентгенографія допомагає перевірити стан кісної тканини, виявити/виключити наявність прихованих каріозних процесів. 
  3. Якщо в пацієнта все добре, то можна переходити до підготовки зубів під вініри. У разі виявлення хвороб, запалень, карієсу лікар розписує пацієнту програму лікування. Вініри можна встановити тільки на здорові зуби.
  4. Останній етап підготовки — професійна чистка зубів. Під час чистки лікар видаляє зубний камінь, наліт. Чистка потрібна для покращення адгезії вінірів до поверхні зубів. 

Лише тепер можна переходити до установки вінірів.

  1. Консультація у лікаря та повторна діагностика зубів. Лікар спілкується з пацієнтом, вислуховує його очікування та побажання, робить потрібні діагностичні знімки.
  2. Наступний етап — підготовка зубів. Для того, щоб поставити вініри, треба обточити зуби пацієнта. Обточування зубів потрібне, щоб створити простір для встановлення накладок. Лікар знімає шар емалі товщиною від 0,3 до 1,0 мм (все залежить від типу вінірів). 
  3. Виготовлення тимчасових вінірів. Після того, як стоматолог обточив зуби, він робить зліпки зубів та відправляє в лабораторію. Там майстри роблять довгострокові накладки, а пацієнту встановлюються тимчасові. 
  4. Коли вініри готові, пацієнт приходить на примірку та встановлення. Лікар оцінює колір, форму, розмір накладок, приміряє їх та спілкується з пацієнтом. Якщо пацієнта все влаштовує, то лікар встановлює вініри за допомогою клею та композитного цементу. 
  5. Полірування. Коли вініри встановлені, лікар проводить фінальне полірування, щоб зробити поверхню максимально природною. 

Ціни на вініри в Дніпрі

Скільки коштують вініри в Дніпрі? Сказати одразу точну суму неможливо, адже все залежить від низки акторів:

  • поточний стан ротової порожнини пацієнта;
  • наявність карієсу, запалень чи інших захворювань;
  • супутні фактори (наприклад, пацієнт повинен спочатку вирівняти зуби, а він цього не знав);
  • тип вінірів, котрий обирає пацієнт.

Ціни на на вініри в Дніпрі можна подивитись за посиланням https://www.uadenta.com.ua/viniry-estetika-desny/ , але краще записатися на консультацію, пройти обстеження.