Джерело: www.dniprotoday.com
Сиворакша, яку зумів помітити та сфотографувати дніпрянин, занесена до Червоної книги України, як зникаючий вид.
У передмісті Дніпра містянин Сергій Педашенко побачив та зробив світлину червонокнижного птаха – сиворакши. Про це повідомляє Суспільне, посилаючись на самого Сергія, який поділився дивовижною новиною про непересічну зустріч.
Сиворакша – рідкісний гість на Дніпровщині. Втім, побачити цю пташку в інших областях теж нелегка задача: сиворакші занесені до Червоної книги України, оскільки, на жаль, зникають.
Ми їхали по дорозі, вздовж дороги йде лінія електромереж. На дротах побачили птаха, під’їхали ближче, познімали і поїхали собі. А коли верталися, побачили ще декілька штук. Ми нарахували чотири особини. Вони так і живуть – родинами, – ділиться Сергій.
Сиворакша: що ми знаємо про цього птаха?
Сиворакша євразійська (Coracias garrulus) птах ряду сиворакшоподібних. В Україні він тільки гниздиться. Пташка трохи менша за голуба. Дорослі особини мають яскраве, синьо-зеленкувате забарвлення. Передній край крил у них синьо-фіолетовий.
Під час міграції сиворакші – самітники. Коли-не-коли вони тримаються парами або летять зграйками. Літає сиворакша швидко і чудово маневрує, а от по землі ходить досить погано.
Харчуються ці пташки наземними комахами, зокрема жуками, цвіркунами та сараною. Не гидують вони, однак, і дощовими черв’яками, гризунами та жабами. Восени їхній раціон поповнюється ще і ягодами.
Сиворакші намагаються всістися якомога вище, щоб мати змогу добре оглядати місцевість. Коли вони бачать здобич, то зриваються з місця та хапають її дзбобом.
Загальна чисельність в Україні орієнтовно становить 4–5 тис. пар і, на жаль, знижується. До 1970-х сиворакші гніздилися по всій Україні. Зараз їх майже немає: у більшості районів Полісся та Лісостепу вони зникли, і лише іноді їх можна зустріти у степовій смузі. Птах внесений до Червоної книги України (1994, 2009). Статус — зникаючий.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, що на заповідному Оболонському острові у Києві повирубали дерева.