Джерело: dnepr.express
Міська рада Дніпра звертається до Міністерства освіти та Міністерства фінансів із вимогою терміново роз’яснити ситуацію з фінансуванням Дніпровського центру професійно-технічної освіти, який з вересня 2024 року було переведено до селища Царичанка. Це рішення міністерства створює серйозні юридичні перепони для місцевої влади, яка більше не має законних підстав фінансувати заклад з бюджету міської громади. Такі зміни ставлять під загрозу стабільність роботи навчального закладу, а також забезпечення педагогів та студентів заробітною платою та стипендією. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний» з посиланням на Дніпровську міську раду.
Місто дізналося про суперечливий наказ МОН фактично після того, як міністерство здійснило реорганізацію закладу. Відтепер Центр професійно-технічної освіти буде розташований у Царичанці, тож подальше його фінансування з бюджету Дніпра є недоцільним. Міська рада, яка протягом останніх років активно підтримувала розвиток профтехосвіти в Дніпрі, вимагає від МОН та Міністерства фінансів швидких роз’яснень і рішень.
На засіданні комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту Дніпровської міськради обговорили ситуацію з реорганізацією ПТУ. Як прокоментувала заступниця міського голови Ксенія Сушко, міська влада з’ясувала терміни завершення реорганізації та ухвалила рішення звернутися до Міністерства фінансів і МОН для отримання роз’яснень щодо фінансового забезпечення закладу з урахуванням його нової територіальної належності.
Як підкреслила Наталія Демідова, голова постійної комісії з питань освіти, культури, молоді та спорту Дніпровської міської ради, міська рада зацікавлена у тому, щоб кошти, які планувалося витрачати на Царичанку, були спрямовані на модернізацію вже переданих до комунальної власності міста ПТУ.
«Ухвалено рішення звернутися до Міністерства освіти, Міністерства фінансів для роз’яснення кінцевих строків виконання згаданого наказу. Зобов’язали керівника Дніпровського центру професійно-технічної освіти надати письмову відповідь щодо кінцевого строку реалізації процесу завершення реорганізації закладу та царичанського ліцею. А ще звернутися до МОН щодо надання інформації про наявність державного майна, яке закріплено за чотирма закладами професійно-технічної освіти, які вже майже три роки не можуть бути передані на баланс комунальної власності міста Дніпра», – додала вона.
Щоб забезпечити соціальні гарантії для працівників та студентів, місцева влада готова докладати всіх зусиль, щоб до 1 січня 2025 року вирішити це питання.
«Після завершення процедури реорганізації і реєстрації заклад буде зареєстрований у Дніпропетровській області. Це дасть можливість перейти на обласне фінансування. Докладемо усіх зусиль, аби до 1 січня 2025 року це питання вирішити», — сказав керівник Дніпровського центру професійно-технічної освіти Олександр Стрілець.
Як ми писали раніше, всього понад 1000 осіб, включаючи понад 700 учнів і 290 викладачів ПТУ, можуть залишитися без фінансування через наказ МОН.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, який вирок отримав 22-річний зрадник з Дніпра, який допомагав ворогу готувати удари по шпиталю та ТЕС. А ще ми розповідали, коли дніпряни зможуть подати заявку на “тисячу від Зеленського”.